top of page

CrossCore Gdańsk

TRENINGI

IMG_8536.jpeg

Intro

🐆 🐇

Zajęcia wprowadzające na których czeka na Was 10-15 minutowa część teoretyczna, omówienie fundamentalnych ruchów na których bazujemy w Cross, a następnie Wasz pierwszy trening Cross. Dowiecie się dlaczego warto trenować w grupie oraz jakie korzyści daje różnorodność naszych treningów i dlaczego warto wykonywać ruchy funkcjonalne na wysokiej intensywności. Każde ćwiczenie może być skalowane czyli dopasowane do kondycji oraz formy osób ćwiczących. Wyzwanie, motywacja w grupie oraz adrenalina w połączeniu z głośna muzyką daje dużo satysfakcji.

IMG_8365_edited.jpg

Begginers

🐗 🐆 🐇

Zajęcia, na których uczymy się podstaw Cross tj. techniki i biomechaniki ćwiczeń oraz podstawowych zasad treningu. Program opiera się na dziewięciu podstawowych ruchach (między innymi przysiad, martwy ciąg, zarzut, wyciskanie), podstawowych ćwiczeniach gimnastycznych, wprowadzeniu do pracy ze sztangą oraz poznawaniu prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń na ciężarze własnego ciała.

IMG_9069_edited.jpg

Mixlvl 6:15 (zajęcia poranne)

🐒 🐗 🐆 🐇

Jeżeli grupa Cross Intro to dla Ciebie za mało, a opanowałeś już takie ruchy jak kipping pull up czy toes to bar, radzisz sobie również ze snatch-em czy overhead squat-em to zapraszamy Cię na zajęcia Cross Intermediate. Na tych zajęciach popracujemy nad bardziej wymagającymi ruchami jak bar muscle up czy handstand walk oraz zmierzymy się z bardziej wymagającymi treningami.

IMG_8374.jpeg

Weightlifting

🐗

Zajęcia specjalistyczne odpowiednie dla wszystkich bez względu na poziom zaawansowania, przeznaczone dla osób które chcą prawidłowo i bezpiecznie wykonywać treningi z elementami dwuboju olimpijskiego i które chcą poprawić swoje wyniki. Trening jest dostosowany do stopnia sprawności fizycznej, aby każdy mógł podjąć wyzwanie . Różnica polega na doborze ćwiczeń oraz ciężarze, natomiast charakter treningu dla każdego jest ten sam.

IMG_8537.jpeg

Mobility

🐒

To jedna z podstawowych technik w treningu cross. Jej zadaniem jest ochrona ciała przed drobnymi urazami i potreningowa regeneracja. To także zestaw ćwiczeń, które rozciągną i uelastycznią mięśnie. Tak zregenerowane i przygotowane ciało będzie osiągać lepsze efekty sportowe i nie tylko – łatwiej będzie wykonywać ruchy funkcjonalne.

cross team.png

Skills + TeamWOD

🐒 🐗 🐆 🐇

To zajęcia, na których poświęcamy więcej czasu na technikę, progresje i drille bardziej zaawansowanych ćwiczeń w Cross. Będą to m.in.: Ring & Bar Muscle Up, Wall, Handstand Walk, kettlebell snatch, kettlebell clean and jerk, TGU kettlebell, 

Jak wyglądają zajęcia?

Na technikę i progresję nowego elementu przeznaczamy ok. 20-25 min.  Na koniec treningu wykonujemy TeamWOD, który będzie bazował na omawianym wcześniej ruchu.

cross team.png

Intro vol. 2

🐒 🐗 🐆

Zajęcia te bazują na podstawowych elementach Cross oraz rozwój fundamentalnych zdolności motorycznych ciała takich jak: siła, wytrzymałość, gibkość, wytrzymałość siłowa. 

Na zajęciach staramy się zwiększać intensywność treningu, ale wciąż nie jest ona priorytetem. Wprowadzamy Cię w świat Cross i przygotowujemy Twoje ciało do pracy na wyższych obrotach, gdzie bazując na przygotowanych progresjach rozwijamy Cię jako kompletnego sportowca.

cross team.png

WOD

🐒 🐗 🐆 🐇

Jeżeli grupa Cross Intro oraz Intro vol.2 to dla Ciebie za mało, a opanowałeś już takie ruchy jak kipping pull up czy toes to bar, radzisz sobie również ze snatch-em czy overhead squat-em to zapraszamy Cię na zajęcia Cross WOD. Na tych zajęciach popracujemy nad bardziej wymagającymi ruchami tj.bar muscle up czy handstand walk oraz zmierzymy się z bardziej wymagającymi treningami.

LEGENDA

🐒 MOBILNOŚĆ

🐗 SIŁA

🐆 SPRAWNOŚĆ

🐇 SZYBKOŚĆ

bottom of page